Dükkan Açmak İçin KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

İş yeri açmak için KOSGEB desteği iş yeri açma kredisi olarak da bilinmektedir. Kişiler bu KOSGEB desteği ile birlikte 60 bin TL’ye kadar hibeden faydalanabilir ayrıca özel oranlar ile kredilerden yararlanabilirler. KOSGEB desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmaları aynı zamanda TC vatandaşı olmaları şartı bulunuyor. Ancak bu şartları yerine getiren kişiler 60 bin TL değerinde hibenin sahibi olabiliyorlar. KOSGEB ile birlikte devlet ile anlaşmalı kamu bankaları da dükkan açmak isteye kişilere destek vermeleri ile biliniyorlar.

Ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dükkan Açmak İçin KOSGEB Desteği Ne Kadar?

İş yeri açmak için KOSGEB desteği miktarları iki farklı başlıkta ele alınıyor. Bunlardan ilki geleneksel girişimcilik destek programı diğeri ise ileri girişimci desek programıdır. Geleneksel olarak başvuru yapan kişilerin alabilecekleri hibe üst limiti 60 bin TL’dir. İleri girişimci kategorisinde olan kişiler ise 370 bin TL’ye kadar hibe alabiliyorlar.

Dükkan Açmak İçin 60 bin TL Değerinde Geleneksel Girişimci Desteği

İş yeri açmak için 60 bin TL değerinde girişimci desteği kampanyasından faydalanmak isterseniz ilk olarak örgün ya da uzaktan eğitim sertifikasına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca hangi faaliyeti gerçekleştirmek isterseniz, aklınızdaki faaliyetin KOSGEB tarafından desteklenen sektör içinde yer alması gerekiyor. Desteği almadan önce zaten sizden hangi sektörden olduğunuzu belirtmeniz isteniyor. Eğer gerçek kişi iseniz alacağınız sermaye 5 bin TL, gerçek kişi iseniz alacağınız sermaye 10 bin TL oluyor.

Dükkan Açmak İçin 370 bin TL Değerinde İleri Girişimci Desteği

İş yeri açmak için 370 bin TL değerinde ileri girişimci desteği aldığınız zaman, yalnızca yeni açacağınız iş yeri için harcama yapabilirsiniz. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin, faaliyet kapsamının imalat kategorisinde yer alma zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca kişilerin hem geleneksel girişimcilik eğitimini hem de ileri girişimcilik destek programını tamamlamış olmaları gerekiyor.

Anaç sığır desteği başvurusu ve şartlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Dükkan Açmak İçin 370 bin TL Değerinde İleri Girişimci Desteği Almak İçin Şartlar Nelerdir?

İş yeri açmak için 370 bin TL değerinde ileri girişimci desteği almak için şartlar başında KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmak geliyor. Kaydınız tamamlandıktan sonra, yeni girişimcilik KOSGEB desteği programına tıklayın. Buradan form üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz şekilde doldun. İş planını sunum yaparak juri onayından geçirin.İş planı hazırlığı, eğimlerde detaylı şekilde anlatılacaktır. Bu planın özgün olması çok önemli.  İşlemlerin çıktısını almayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir