Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar

Ev ipoteğine karşılık kredi kullandığınız zaman anında ihtiyacınız olan nakit parayı kullanabilirsiniz. Adı kara listede olan, kredi notu düşük olan ya da kredi kullanmasına engel durumu bulunan kişiler, ev ipotekli kredi veren bankalara başvuru yaparak kredi çekebilirler. Kredi kullanmak isteyen kişiler aşağıda ismi geçen bankalardan bir tanesine başvurularını iletmelidirler.

Dükkan açmak için KOSGEB desteği nasıl alınır? İnceleyebilirsiniz.

Hangi Bankalar Ev İpotekli Kredi Veriyor?

Ev ipoteğine kredi veren banka isimleri arasında:

  • Garanti Bankası,
  • Denizbank,
  • İş Bankası,
  • Vakıflar Bankası,
  • Ziraat Bankası,
  • Türk Ekonomi Bankası,
  • Halkbank,
  • QNB Finansbank yer alıyor.

Ziraat Bankası Ev İpotekli Kredi ile İhtiyacınız Olan Nakit Parayı Anında Alın!

Ziraat Bankası ev ipoteğine karşılık kredi başvurusu yapmak için bankanın size en yakın şubesine gerekli evraklar ile başvurunuzu iletmeniz gerekir. Kredi vadesi en çok 48 aydır. Ekspertiz tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında çıkan değerin en çok yüzde 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullandığınız zaman evin üzerine banka tarafıdan ipotek konulacaktır. Kredi ödemesi bittikten sonra ipotek kalkar. Banka müşterinin durumuna göre ek belge ya da kefil talebinde bulunabilir.

Denizbank Ev İpotekli Kredi ile Para İhtiyacınızı Ertelemenize Gerek Yok

Denizbank ev ipoteğine karşılık kredi kullanmak isterseniz, diğer bankalara göre yüksek tutarlı kredi limiti belirleyebilirsiniz. Kredi limiti 50 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kredi taksit geri ödemelerinin en çok 48 ayda tamamlanması gerekmektedir. Başvurularınızı banka internet sitesinden, banka şubelerinden ve banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Denizbank kredi başvurusu yapmadan önce, kredi notunuzu önceden kontrol etmenizde fayda var. Bunun için bankanın kendi uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi bilgileri yazımızdadır.

Vakıfbank Ev İpotekli Kredi Sayesinde Nakit Paraya Sıkışma Derdine Son!

Vakıfbank ev ipoteğine karşılık kredi ile nakit paraya sıkışmak ve ödemelerinizde zorlanmak zorunda değilsiniz. Bankadan kredi kullandığınız zaman, banka adınıza kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırıyor. Kredi kullanan kişilerin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’i değerinde limitleri oluyor. Yani herkesin gösterdiği evin değerine göre farklı bir kredi limiti bulunur. Kredi kullanmak isteyen kişilerin yaşının en az 18 olması, kredi sicilinin temiz olması, kredi notunun riskli aralıkta yer almaması, TC sınırları içinde ikametgah etmesi ve başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamaları gerekiyor. Bankaya kefil gösterilmesi halinde, kefil için de başvuru yapan kişi için gerekli olan evrakların aynısının temin edilerek bankaya zamanında beyan edilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir