Kamu Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankaları tarafından verilen konut kredisi ile hayalini kurduğunuz evin sahibi olmanızın vakti geldi de geçiyor! Günümüz koşullarında bırakın ev almayı, evin peşinatını biriktirmek bile oldukça zordur. Bu nedenle konut kredisi kullanarak, ihtiyacınız olan evi satın almak için daha kolay bir yöntemi tercih edebilirsiniz. Elbette kredi kullanmak için kişilerin sicilinin temiz olması, kredi notunun riskli aralıkta yer almaması ve kredi kullanımı için engel bir durumun bulunmaması gerekiyor.

Garanti BBVA kredileri ve faiz oranlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi ile Bugünün Evini Yarına Bırakmayın!

Ziraat Bankası Konut Kredisi 180 aya varan vade seçenekleri ile hayallerinin sahibi olan evi satın almak isteyen kişileri bekliyor. Ev peşinatı biriktiremediniz mi? Ev satın almak için yeterli paranız yok mu? Artık yüklü miktarda kira ödemek istemiyor musunuz? O halde Ziraat Bankası konut kredisi için başvurunuzu hazırlayın!

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanım Detayları Nelerdir?

Ziraat Bankası Konut Kredisi kullanım detayları başında ipotek tesis edilmesi gelir. Krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmesi gerekir. Banka kişilerden ek teminat gösterilmesini talep edebilir. En fazla ekspertiz değerlendirmesi sonucuna göre yüzde 80 oranında kredi kullanmanız mümkündür. Bu nedenle elinizde almak istediğiniz evin fiyatına göre mutlaka bir miktar peşinatı olmalıdır. Kredi kullanan kişilerin bireysel olarak başvuru yapmaları halinde, hem hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmasını şart koşar.

Ziraat Bankası Konut Kredisi için Hangi Kanallardan Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi başvurusu yapmak için kanallar aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

  • Ziraat Mobil,
  • Banka web sitesi,
  • Banka şubeleri,
  • Banka ATM’leri,
  • Banka çağrı merkezleri,
  • Banka internet şubeleri olabilir.

Esnaf kefalet kredisi güncel faiz oranları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışanın Artı Konut Kredisi için Örnek Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Çalışanın Artı Konut Kredisi örnek hesaplaması 5 bin TL için yapılmıştır. Buna göre eğer kredinizi 180 ay vade yaparsanız, faydalanacağınız faiz oranı yüzde 1,09 olur. Ödenmesi gereken taksit tutarı 63 TL’dir. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 14’dür. Ödeme planını banka temsilcisi ile birlikte sizin için en uygun olan güne belirleyebilirsiniz. Bankaya konut kredisi başvurusu yapmaya karar verdiyseniz yanınızda mutlaka kimlik belgeniz ile çalışma durumunuza göre düzenlenmiş gelir belgeniz olsun. Eğer maaşınızı bankadan alıyorsanız gelir belgesi göstermek zorunda değilsiniz. Banka müşterisi değilseniz anında banka müşterisi olarak bu kredi türlerinden ve diğer ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir