Yetim Maaşına Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Yetim maaşına kredi veren bankalar aracılığı ile yalnızca yetim ve dul maaşı alan kişiler kredi kullanabilecekler. Yetim maaşına kredi veren bankaların bir çoğu müşterilerinden kefil ve ek teminat isterler. Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmalarına engel durumlarının bulunmaması gerekiyor. Ne yazık ki kredi notu düşük olanlar, ismi kara listede bulunanlar kredi kullanamıyorlar. Kredi notu düşük olanlar kredi notlarını yükselttikten sonra bankaya başvurularını yeniden iletebilirler.

Enpara kredi kartı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Dul Maaşı Alanlara Özel Kredi

Ziraat Bankası dul maaşına kredi kampanyası ile aldığınız maaş miktarına göre kredi çekebilirsiniz. Alınan maaş miktarı kredi çekerken belirleyici oluyor. Kişilerin Ziraat Bankası’’ndan kredi kullanabilmeleri için dul maaşlarını bankadan alıyor olmaları gerekmektedir. Eğer maaşınızı başka bankadan alıyorsanız, maaşınızı bankaya taşıyacağınızı taahhüt ederek de kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Dul Maaşı Alanlara Özel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası dul maaşına kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler banka şubelerini ziyaret edebilir ya da banka internet sitesini tıklayabilirler. Banka krediyi ihtiyaç kredisi başvurusu olarak değerlendirir. Kredi geri ödemesinin en çok 60 ay içinde tamamlanması gerekmektedir.

Vakıfbank’tan Dul ve Yetim Maaşı Alan Kişiler için Kredi Kampanyası

Vakıfbank dul ve yetim maaşına kredi kampanyasına katılan kişiler almış oldukları maaş miktarının tam 22 katına kadar kredi çekebileceklerdir. Eğer maaşı alan kişinin maaş miktarı düşükse, alacağı kredi limiti de bu oranda düşük olacaktır. Vakıfbank için kredi verme konusunda en önemli noktalardan bir tanesi, kişilerin kredi notudur. Bu nedenle notunuz riskli aralıkta yer alıyor ise, başvurunuzu başka bir zamana ertelemenizde fayda vardır. Notun yükselmesi için bu sırada ödemelerinizi düzenli yapın.

Borç kapatma kredisi hangi bankalar veriyor? Yazımızdan inceleyebilirsiniz.

PTT Aracılığı ile Yetim Maaşı Kredisi Kullanabilirsiniz

PTT yetim maaşı kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler işlemlerini Aktifbank üzerinden tamamlayacaklardır. Aktifbank aracılığı ile kredi notunuz düşük olsa da, kredi siciliniz bozuk olsa da kredi kullanabilirsiniz. Bu nedenle banka müşterileri diğer bankalara kıyasla daha yüksek oranlardan (faiz) kredi kullanırlar. Yetim maaşına krediyi PTT aracılığı ile almak isterseniz, e devlet üzerinden maaşınızı taşıma talimatı vermeniz gerekir. Aynı işlemi SGK üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bankadan en az bir tane maaşınızı çekmeniz halinde kredi kullanabilirsiniz. Bu nedenle bankadan kredi çekme süreci 30 güne kadar uzayabilir. Hangi PTT şubesine başvuru yaptığınızın önemi yok. Herhangi bir PTT şubesi üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir